Kripto Traders

Binance hesabı nasıl açılır ?

Binance hesabı nasıl açılır ?

Binance hesabı, kripto alım satımına açılan bir kapı gibidir. Fakat ilk kriptoparanızı alabilmek için öncelikle bir hesap açmanız gereklidir.1. Referanslı kayıt linkimize tıklayarak üye kayıt sayfasına gidin.

rehber1

2. E-posta adresinizi girin ve güvenli bir şifre belirleyin. Referans kodumuzun (145561316) bu aşamada aşağıdaki bölüme doğru şekilde eklenmiş olduğuna dikkat edin.

rehber2

3. Hesabınızı doğrulamak için talimatları takip ederek e-posta adresinize ya da cep telefonunuza gönderilen kodu girin.

rehber3

Doğrulamanın tamamlanmasının ardından Binance hesabınızı oluşturmuş olacaksınız. Artık kripto para almaya bir adım daha yaklaştınız. O zaman haydi, ilk kripto satın alma işleminizi nasıl gerçekleştireceğinizden bahsedelim.

Binance’te nasıl kripto alınır?

Binance hesabınızı oluşturduğunuza göre artık biraz kripto para alabilirsiniz. Bir sonraki aşamada Müşterini Tanı (KYC) sürecini tamamlamanız gereklidir. KYC, gerçekten de iddia ettiğiniz kişi olduğunuzun belirlenmesi ve yasal gerekliliklerin yerine getirilmesini sağlar.

Kripto satın alırken birkaç seçenekten birini tercih edebilirsiniz:

1. Kredi/banka kartı: yeni kullanıcılar için en basit satın alma seçeneğidir.

2. İtibari Para ve Spot cüzdanınıza fon yatırma: banka hesabınızdan itibari para transfer edebilir ve bu fonları borsada kullanabilirsiniz.

Kredi/banka kartıyla kripto alma

Hala Binance giriş sayfasındaysanız, [Kredi kartıyla kripto al] seçeneğine tıklayın. Aksi takdirde, Binance ana sayfasındayken imlecinizi [Kripto Al] menü öğesinin üzerine getirin ve [Kredi/Banka Kartı] seçeneğine tıklayın.

rehber4

Ödeme yapacağınız para birimini ve satın almak istediğiniz coini seçin. Biz örnek olarak 100 TRY değerinde Bitcoin (BTC) alacağız. [Al] tuşuna tıklayarak kart bilgilerinizi gireceğiniz bir sonraki aşamaya geçin.

rehber5

İşlemin tamamlanmasının ardından, satın aldığınız kriptolar [İtibari Para ve Spot] cüzdanınıza yatırılacaktır. Bir hesap açmak ve bu aşamaya gelmek genellikle yalnızca 10 dakikanızı alır.

Binance’te kripto alım satımı nasıl yapılır?

Bir noktada muhtemelen kripto para alıp satmaya başlamak isteyeceksiniz. Geleneksel alım satım arayüzüne alışık değilseniz, Dönüştür özelliğini kullanmanızı öneririz. Bu özelliğe Binance ana sayfasındayken imlecinizi [Al-Sat] menü öğesinin üzerine getirip [Dönüştür] seçeneğine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

rehber6

Dönüştür aracıyla basit bir arayüz üzerinde alım satım yapmak istediğiniz kripto para çiftini belirleyebilirsiniz. Nakde çevirmek ya da itibari parayla kripto satın almak istiyorsanız mevcut itibari para seçeneklerini de kullanabilirsiniz. 

Dönüştüreceğiniz coini üstteki alanda seçin ve miktarı girin. Alttaki alanda da istediğiniz kripto para ya da itibari para birimini seçin. Biz buradaki örneğimizde BNB’yi BTC’ye dönüştüreceğiz. Seçiminizi onayladıktan sonra işleminiz piyasa fiyatı üzerinden gerçekleştirilecektir. İşlemleriniz için bir komisyon ödemeniz de gereklidir ve bu ücret otomatik olarak tahsil edilir.

rehber7

Daha ileri seviye işlemler yapmak için Binance Klasik ve Gelişmiş alım satım görünümleri de mevcuttur. Alım satım arayüzünün daha ayrıntılı bir incelemesi için Binance’te Spot Alım Satım Nasıl Yapılır? makalemizi okuyabilirsiniz.

Binance’in tüm yeni kullanıcılarının dikkate alması gereken bir sonraki nokta hesap güvenliğini artırmak olmalıdır. Kripto alıp satmak için verdiğiniz uğraşın ardından birinci önceliği hesabınızın güvenliğine vermeniz gerekir.

Binance hesabı nasıl güvene alınır?

Kripto dünyasında hesabınızın güvenliğini artırmanız son derece önemlidir. Güçlü bir şifre belirlemeniz ve dahili güvenlik özelliklerimizi kullanmanız fonlarınızı güvende tutmanızı sağlayacaktır. Bunu yapmaya aşağıdaki güvenlik adımlarını takip ederek başlayabilirsiniz. 

Güçlü bir şifre kullanın ve şifrenizi düzenli aralıklarla değiştirin

Bu adım oldukça basit olsa da hala ne kadar çok kişinin basit ve hatırlaması kolay şifreler kullandığını bilmek sizi şaşırtabilir. Şifreniz rakamlar, özel karakterler ve hem büyük hem de küçük harflerden oluşmalıdır. Buna ek olarak, şifrenizi her zaman güvende tutmanız ve kimseyle paylaşmamanız gerekir.

İki Faktörlü Kimlik Doğrulamayı (2FA) Etkinleştirin

Hesabınızda İki Aşamalı Doğrulamayı (2FA) etkinleştirmenizi de şiddetle tavsiye ederiz. 2FA, ekstra bir güvenlik katmanı sunar. Yani hackerlar şifrenizi ele geçirse bile hesabınıza girebilmeleri için fiziksel 2FA cihazınıza da erişmeleri gereklidir.Google Authenticator uygulaması ya da SMS doğrulaması iyi bir başlangıç noktasıdır. Binance 2FA Rehberimizden bu konu hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Binance Oltalama Engelleme Kodunu Etkinleştirin

Binance hesabınıza bir oltalama engelleme kodu eklediğinizde, Binance’ten gelen tüm e-postaların üzerinde bu kod yer alır. Kodu manuel olarak belirleyebilirsiniz. Kod, harf ve rakamlardan oluşabilir.

Bu sayede size ulaşan mesajın sahte bir e-posta adresinden değil de gerçekten Binance’ten geldiğinden emin olabilirsiniz. Diğer bir deyişle bu kod oltalama saldırılarını engellemenize yardımcı olur.

rehber8

Hesap güvenliği hakkında daha fazla bilgi için Binance Hesabınızı 7 Basit Adımda Güvene Alın makalesini okuyabilirsiniz.

Son Söz

Binance’te bir hesap oluşturmak ve ilk işleminizi yapmak kripto para dünyasına attığınız ilk küçük adımdır. Borsada alım ve satımdan çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Binance platformunda keşfedebileceğiniz ve faydalanabileceğiniz birçok başka fırsat da yer almaktadır.